МЕНЮ
Навігація
Авторизація
 
Логін: 
Пароль: Поиск
Пошук


Гіпсофіла (агротехніка)

ТЕХНОЛОГІЯ   ВИРОЩУВАННЯ

ГІПСОФІЛИ

    Гіпсофіла – рослина довгого дня. Для цвітіння цій культурі необхідно 13-14 годин світлового періоду, тобто треба давати додаткове освітлення. Для того, щоб рослина зацвіла, в неї повинно розвинутись мінімум 12 пар листків, а для цього необхідно 3-5 тижнів коротких днів.  Гарну якість і високу урожайність можна досягнути від весняної посадки.

 

Субстрат:

    Гіпсофіла надає перевагу грунтам гарної структури, які легко пропускають воду і мають помірний вміст гумусу (1-2%). Також рослинам необхідне вапно. Його треба перед посадкою розкидати на грунт і вмішати 25-50 г/м3  СаСО3. Бажано, щоб значення РН грунту було в межах 6,3-6,7. При весняному вирощуванні  на відкритому грунті  вмішати в грунт мінеральне добриво з високим вмістом калію ( 50-60г/м2). Повторить цю процедуру в період цвітіння.

 

Посадка:

    При посадці у відкритий грунт рекомендуємо садити  в два ряди так, щоб відстань між рядами була 0,7 м, а інтервал з наступним рядом – 1,3м. При однорядковій посадці відстань між рядами становить  1,7 м. Відстань між двома сусідніми рослинами у ряді – 0,5м ( 2 черенка на м2).
 Через два роки необхідно пересадити кожен другий кущ так, щоб на 1м2 залишився один кущ. Таким чином можна отримати кращу якість квітки.
  Викопані корені після охолодження 
можна пересаджувати на інше місце.

    При вирощуванні на захищеному грунті ( в теплицях)  можна розміщувати 5шт. на м2.Схема посадки:  грядки в два ряди на відстані 40-50 см. При такому вирощуванні необхідно використовувати опору: встановити сітки 30Х30 см на висоті 30-40 см. Під час посадки важливо слідкувати за тим, щоб субстрат, в якому знаходиться коренева система черенка, був достатньо вологим. Ні в якому разі при посадці не можна заглиблювати кореневу шийку, поливати дуже обережно!

 

Полив:

    Після посадки  полив рослин здійснюється в залежності від пори року. До початку періоду цвітіння рослина  потребує щедрого поливу. Влітку – один раз на 2-3 дні з розрахунку 4-5 л/м2,  в зимовий період – раз на7-10 днів з розрахунку  0,5-1 л/м2.

     Квіти гіпсофіли дуже ніжні, тому зверху поливати можна тільки до початку періоду утворення кущів. Під час кожного поливання  добре додавати невисокий процент концентрації мінерального добрива.

 

Температурний режим:

     Оптимальне значення температури під час вирощування гіпсофіли 16-18 С, а в період росту пагонів та під час квітування – 12-13С.

 

 Догляд при довгому дні:

      Мета – примусити рослину цвісти під час коротких днів. Цим способом можна запрограмувати цвітіння. Необхідно дати додаткове освітлення як продовження дня або серед ночі. Світлосила – 80-100 люкс на висоті рослини. Цього досягають наступним чином: над рослинами підвішують електричні лампи по 150-200 В на відстані 3х3 м ( оптимальна висота над рослинами – 1,8м).

      Можна використовувати освітлення з інтервалом: 10 хвилин освітлення – 20 хвилин темнота . Освітлювати можна тільки розвинені рослини.

 

Використання препарата  «GIBBERELLIN»

    Його використання прискорює видовження пагонів під час цвітіння. Перший раз можна використовувати перед початком освітлення, за кілька днів до цього .( рано вранці або під вечір).  Для площі 1000 м2 необхідно 20-25 літрів розчину, концентрація – 500мг/л. Важливо, щоб розчин добре розпилювався. Повторити процедуру обпирскування не раніше, ніж через тиждень.

     На відкритому грунті препарат «GIBBERELLIN» можна використовувати тільки після «прищипки», і повторити цю процедуру через 10-14 днів. Для розвинених рослин подальше використання можна робити з концентрацією  250мг/л , витрата розчину – 40л/1000м2 .

 

Зріз:

    Після цвітіння на відкритому грунті стебла зрізають восени. Після весняного цвітіння стебла зрізають, щоб восени знову отримати цвітіння. Зрізати стебла треба таким чином, щоб на коренях залишалось 3-4 см вегетативної частини.

    Перед о брізкою грунт не поливати, краще щоб він був сухим. Важливо, щоб після відростання  нових стебел на коренях кількість води і мінерального добрива поступово збільшувалась. Так на рослинах утворяться міцні розгалудження.

 

Збір урожаю:

    Гіпсофілу вважають дозрілою, коли квіти на стеблах відкрились на 70-80%.  Верхівки розпускаються швидше, тому перший раз можна зрізати тільки їх. А подальшу обрізку робити тільки тоді, коли розпуститься  вся гілка.

    Зрізані квіти треба  негайно!  поставити  в посуд з водою або у розчин з консервантом.

    При збиранні урожаю бажано одночасно відсортувати і упакувати  зрізані  стебла.

    Середній урожай при ранньому цвітінні буде 3-5,  а в кінці літа – 1-2 вузли з одного кореня. Кількість  у вузлі залежить від попиту на ринку.

 

Сортування:

                                 Клас                                                        Довжина стебла

                                Супер                                                            60-65 см

                                Екстра                                                           50-55 см

                                1 сорт                                                             40-45 см

                                2 сорт                                                             35-40 см

    Розкриті квіти дуже чутливі до високих температур і опадів.

    Квіти можна висушувати і використовувати  у вигляді сухоцвітів.

 

Хвороби:

     RHIZOCTONIA –  загнивання коренів

     FUSARIUM OXYSPORUM – в'янення коренів

     BOTRITIS CINEREA – сіра гниль.

   
 
 
   
 

Підприємство Апекс: саджанці гербери, саджанці суниці, саджанці гвоздики, саджанці хмелю
 
Создание сайтов - Полюс Альфа
 
mysql_query("SET NAMES 'cp1251"); mysql_query("SET CHARACTER SET 'cp1251'");